Wśród otrzymanych nagród warto wspomnieć o: nagrodzie Kreatura otrzymanej trzykrotnie w 1995, 2005 i 2006 roku, Pinnacle DDB’98, Agfa Szansa Pro’98, Złotych Orłach 2000. Artysta jest jedynym polskim fotografem wybranym przez Our Place do współpracy przy realizacji cyklu Światowe dziedzictwo dla UNESCO. Wojtek Wieteska współtworzył także wiele kampanii społecznych, wśród których znalazły się takie jak: Breast Friends Fundacji Amazonka, Mama w ciąży Fundacji Św. Mikołaja, Litwa Polskiej Akcji Humanitarnej. Fotografie artysty znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju oraz w Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, Francji, Japonii i Stanach Zjednoczonych.
W ramach indywidualnej wystawy Wojtka Wieteski w Atlasie Sztuki pokażemy fotografie z lat 1986-2013. Artysta w 1985 roku, po wielu latach życia poza krajem, wrócił do Polski, rok później zaczął fotografować. W rozmowie z Barbarą Piwowarską Wojtek Wieteska obszernie opowiada o swoim życiu za granicą, o powrocie oraz swoich doświadczeniach jako fotografa odnajdującego w swoich polskich obrazach pamięć obrazów z zupełnie innych, skrajnie różnych miejsc. Polecam lekturę rozmowy z artystą. Mam nadzieję, że zainteresują Państwa także dwa eseje na temat projektu napisane przez kuratora Adama Mazura i Krzysztofa Vargę – cenionego prozaika. Jestem z Polski. To znaczy skąd? Krzysztofa Vargi i esej kuratora Adama Mazura to dwa różne spojrzenia na realizowany przez artystę od ponad ćwierć wieku projekt.
Wystawa Wojtka Wieteski Jestem z Polski towarzyszy 12. edycji FotoFestiwalu – Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi. To nasza trzecia wystawa pokazywana w trakcie łódzkiego FotoFestiwalu.
Serdecznie zapraszam do Atlasa Sztuki na spotkanie z Polską widzianą oczyma Wojtka Wieteski.